Latvijas skolas somas programmas
Tu esi Latvija

Kā es jau šodien veidoju un varu veidot Latviju?

 


Latvijas skolas somas programmas ietvaros piedāvājam divdaļīgas nodarbības (2 x 60 min) "Pašu veidota Latvija", "Esi drošs, esi zinošs" un "Gribu visu zināt".

Nodarbības piedāvājam Mazās Brīnumzemes centrā Siguldā (20 - 50 personām grupā)

Izmaksas vienai personai: 7 eiro (2 pavadošie skolotāji pasākumu apmeklē bez maksas)Kāda būs Latvija, kad svinēsim valsts 150. dzimšanas dienu?


Latvijai vajag: reālajā un virtuālajā vidē drošu jauno paaudzi. "Esi drošs, esi zinošs".
Piedzīvojuma nodarbības laikā skolēni dodas miniatūrās pasaules ceļojumā – nostiprina un pārbauda savas zināšanas par drošības prasmēm reālajā dzīvē! Vai ziniet kas jāzina un jāievēro šķērsojot ielu, dzelzceļu vai šoseju? Kopīgi nostiprināsim zināšanas par ceļazīmēm, meklēsim drošāko maršrutu uz skolu, kā arī uzzināsim kā rīkoties ugunsgrēka vai gāzes noplūdes gadījumā. Otrās daļas laikā, skolēni apgūs zināšanas par drošību virtuālajā vidē, noskaidros kāda rīcība un personīgā informācija sociālajos tīklos var sagādāt lielas nepatikšanas. Atraktīvas sarunu darbnīcas formātā, ar video, foto un grupu darbu palīdzību skolēni tiks mudināti pārdomāt savus ikdienas paradumus mājās, skolā un citās sabiedriskās vietās un apgūs virtuālās dzīves iemaņas, kas nepieciešamas ikvienam.
Latvijai vajag: sapņus un idejas. "Pašu veidota Latvija".
Mazās Brīnumzemes ekspozīcija ir mākslinieku izdomāta un veidota pasaule, kas reizēm dzīvo pati savu dzīvi. Izzinošās 2 daļīgās nodarbības laikā, skolēni uzzina kā tiek veidota un darbojas aizraujošā modelisma pasaule. Animatronika ir jauns pasaules un tajā notiekošo procesu izziņas veids un tieši šajā tehnikā ir izveidota Mazās Brīnumzemes ekspozīcija Siguldā. Skolēni, kopā ar meistaru, dodas miniatūrās pasaules apceļošanā – tajā viss ir tieši tāds, kā dzīvē, tikai 87 reizes mazāks: pilsētas, lauki, kalni, ielejas un dažādas sadzīves ainiņas. Mākslinieciski izveidotās ieliņas, kurās pārvietojās jaunāko tehnoloģiju auto, dzelzceļa līnijas, kā arī skolas, veikali un kafejnīcas mudina izpētīt pasauli no putna lidojuma perspektīvas. Nodarbības otrajā daļā, dalībnieki 3D darbnīcā izveido nākotnes Latvijas maketu, kad svinēsim valsts 150.dzimšanas dienu. Skolēni atveido vietu, kurā plāno dzīvot, strādāt vai kādu vēlas izveidot paši saviem spēkiem. Izgatavotos nākotnes Latvijas maketus iesaiņosim līdzvešanai.
Latvijai vajag: nākotnes profesionāļus ar radošām idejām un tehnoloģiskiem prātiem, kas prot sadarboties un strādāt komandā. "Gribu visu zināt".
Piedzīvojuma nodarbības laikā skolēni uzzinās kā veidota un darbojas aizraujošā minipasaule mērogā 1:87. Mazās Brīnumzemes meistara pavadībā izpētīsiet, kādas tehnoloģijas darbina Mazās Brīnumzemes vilcienus, auto un fabrikas, kā tiek sēta zāle, veidoti ceļi un būvētas mājas.  Modeļu būves darbnīcā, darbojoties pa pāriem, dalībnieki uzkonstruēs un uzbūvēs savus telpiskos maketus. Piedzīvojuma noslēgumā darbi tiks savienoti, lai novērtētu katras komandas ideju dažādību un taktīlo materiālu izmantošanas prasmes, kā arī izbaudītu miniatūra vilciena vadīšanas prieku. Dodoties mājup, izveidotos pasaules maketa 3D modeļus iesaiņosim līdzvešanai.

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .