Roboti un elektronika
Vai no robotiem ir/ nav jābaidās un kādēļ ir vērts tos saprast?

Izglītojošā tehniskā darbnīca "Roboti un elektronika" skolēniem no 1. - 9. klasei.

Formāts: meistara vadīta prezentācija, diskusija, saruna un interaktīva darbošanās ar robotiem.

Pat nelieli sacensību roboti un to veidošana var parādīt cik ļoti daudzveidīgas karjeras iespējas iespējamas šajā nozarē. Apskatot robotu uzbūvi un funkcionalitāti, iespējams secināt, ka to izveidē nepieciešams ne tikai izstrādāt elektroniskas shēmas, ko veic elektronikas inženieri, bet arī to programmēt, veidot mehānisko uzbūvi, izstrādāt un piemeklēt materiālus. Bez iepriekš minētā, lai veiksmīgi piedalītos sacensībās, ir jāveido komandas stratēģijas. Visas šīs iemaņas un prasmes atšķir veiksmīgu profesionāli no mazāk veiksmīga un piedāvā iespēju jau pamatskolā noskaidrot savas spējas, intereses un talantus, kā arī “pielaikot” savas nākotnes karjeras virzienu.

Populārs tehnoloģiju attīstības virziens ir lietu padarīšana par “gudrām”. Šādas iekārtas izstrādā un pilnveido jau iepriekš pieminētie inženieri. Bet gudrās lietas arī rada datus, ko iespējams un nepieciešamas apstrādāt, kā arī nepieciešams domāt un gādāt par šo datu drošību. Ar to nodarbojas tadi profesionāļi kā datu aizsardzības speciālisti, datu analītiķi, kas ikdienā veic šādus uzdevumus.

Interaktīvas nodarbības formātā skolēniem ne tikai tiks pastāstīts par šīm profesijām, bet arī demonstrēts kādi ir robotu vadības profesionāļu un šīs aizraujošās “darba pasaules” izaicinājumi un ikdienā veicamie uzdevumi.

Tehniskās darbnīcas piedāvājam gan izbraukuma formātā skolās, gan mūsu centrā Siguldā.
Tehniskās darbnīcas formāts 2 x 40 min.
Izmaksas 8 eiro dalībniekam (max 30 dalībnieki vienā grupā). Izbraukuma pasākumos + ceļa izdevumi 0,73 eiro par km vienā virzienā.
0